ANİMASYON FİLMİ

Animasyon Filmi

Animasyon filmlerinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bu filmlerin atası olarak bilinen gölge oyunları uzun yıllar boyunca ciddi bir izleyici kitlesine sahip olmuş tarihi eğlenceler arasında yer almaktadır. 1800’lü yılların sonlarına doğru film olarak üretilmeye başlayan animasyonlar günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Animasyon filmleri tanıtım, reklam ya da eğitim gibi farklı amaçlar için tercih edilmektedir. Normal filmlere göre daha ilgi çekici olan animasyon filmlerinde karakter tasarımının yapılması sürecin daha zahmetli olmasına neden olmaktadır. Animasyon filmler için geliştirilen teknolojiler ne kadar artarsa artsın bu içerikleri çıkarmak için verilen zahmet değişmemektedir. Teknoloji animasyon filmlerin kalitesini etkilese de bu filmleri hazırlamak gerçekten uzmanlık isteyen bir iştir.

Animasyon Filmleri Nasıl Kullanabiliriz?

Animasyon filmler 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmektedir. İnsanlar normal formatta çok fazla tanıtım ve reklam izlediğinden dolayı animasyon filmler yüksek uyaran etkisine sahip oldukları için özellikle reklam ve tanıtım filmlerinde animasyon içerikler ilgi görmektedir. 2D ya da 3D animasyonlar firmaların ihtiyaçlarına göre kullanılmaktadır. Animasyonlar reklam ve tanıtım içeriklerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Bunların haricinde eğitici videoların hazırlanmasında da animasyon filmler tercih edilmektedir. Eğitici video içerikleri sadece çocuklara veya gençlere yönelik değildir. İlk yardım, gaz sızıntısı, deprem gibi farklı alanlarda herkese hitap edecek eğitici videolara ihtiyaç duyulabilir. Özel ders veren etüt merkezleri de öğrencileri için alıştırmalarını animasyon formatında vermeyi tercih edebilirler. Kullanım alanı hayal gücü ile sınırlı olan animasyon filmler yeni çağın popüler trendleri arasında yer almaktadır.

Animasyonun Gücünü Hafife Almayın

Animasyon filmlerinin hazırlanması oldukça ciddi bir çalışma gerektirir. ProjeVideo animasyon filmlerinin hazırlıkları için gereken tüm teknik ekipmana ve ekibe sahiptir. Bir animasyon filmin hazırlık sürecinde tüm video prodüksiyon çalışmalarında ihtiyaç duyulan teknikler ve ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanların dışında karakter tasarımı yapılması ve storyboard hazırlanması gerekir. ProjeVideo hem video hem de animasyon hazırlık sürecinde yapılması gerekenleri yerine getirecek ekibe ve ekipmana sahiptir. 2D ve 3D animasyon filmleri için gereken farklı teknikleri başarılı bir şekilde uygulayan ProjeVideo sayesinde istediğiniz video içerikler kısa sürede hazırlanır. Animasyon filmlerinde kullanılması tercih edilen 3D, 2D, stop motion, cut-out gibi farklı teknikleri uygulayabilen ProjeVideo ile istediğiniz her teknikte animasyon filminiz kısa sürede yayımlanmaya hazır olarak tarafınıza teslim edilir.

Menü