YOUTUBE CANLI YAYIN

Youtube Canlı Yayın

Dünyanın en çok ilgi gören video içerik barındırma sitesi olan YouTube Amerika Birleşik Devletleri’nin San Bruno, Kaliforniya şehrinde 2005 yılında kurulmuştur. Kurulduktan 1 yıl sonra 1,65 milyar dolara Google tarafından satın alınan şirketin günümüzde hala en çok tercih edilen video içerik sitesi olarak faaliyet vermektedir. Site üzerinden video izlemenin yanı sıra video yüklemek ve video paylaşımı yapmak da mümkündür. İlk çıkışında video kliplerin ağırlık olduğu platformda dizi, film, TV şovları, oyun videoları gibi içerikler yer almaktadır. Ayrıca pek çok kullanıcı yaptığı işleri tanıtma, anlatmak ya da pazarlamak için Youtube videolarını tercih etmektedir. Video içerik pazarlamasında oldukça önemli bir noktada yer alan Youtube video içerik üretimi teşvik eden adımları ile de kullanıcıların dikkatini çekmektedir.

Youtube Canlı Yayın Özelliği

Sosyal medya platformlarında yaygınlaşan canlı yayın furyasına katılan Youtube bu furyada kullanıcıların para kazanmasını sağlayan bir gelir modeli de sunuyor. Platformundaki içerik üreticileri yani Youtuberlar için partner programı çıkaran platform reklama uygun, orijinal ve kalitelik içerik üreticilerine gelir modeli sunarak popülerliğini arttırmıştı. Bu hamlenin ardından gelen canlı yayın ve superchat özelliği ile canlı yayın esnasında para harcayan kullanıcılardan elde edilen gelirler youtuberlar ile paylaşılıyor. Canlı yayın artık her sosyal medya platformunda bulunan bir özellik. İnsanların iletişim kurmasını ve paylaşmasını güçlendiren bu özellik ile birlikte doğan gelir modelleri de video içeriklerin daha popüler bir hale gelmesini sağlıyor.

Canlı Yayın İçerikleriniz ProjeVideo’da

Canlı yayın içeriklerini hazırlamak zor ve meşakkatlidir. Doğru bir platformda, kaliteli ve özgün içerik üretmek hem kitle çekmek hem de Youtube tarafından onaylanmak açısından önemlidir. Yapılan canlı yayının kalitesi ve profesyonelliği de takipçi kazanmak ve profesyonel gözükmeyi sağladığından dolayı mutlaka gereklidir. Canlı yayın için gerekli stüdyo, dekorasyon gibi görsel ekipmanların yanı sıra yayın yapmak ve video üretmek için gerekli olan teknik ekipmanlara da sahip olan ProjeVideo stüdyosu ile ihtiyacınız olan her içeriği en başarılı şekilde üretebilirsiniz. Kalitenin adını profesyonellikle birlikte telaffuz eden şirket vizyonuna sahip ProjeVideo amatör ruha sahip, alanından uzman ekibi ile her video içerik ihtiyacını başarılı bir şekilde üretmek için çalışmaktadır. Kaliteli içeriğin adresi olan firmamız sayesinde dijital dünyada fenomen olabilir ve içeriklerinizle tanıtımınızı başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Menü