INSTAGRAM CANLI YAYIN

Instagram Canlı Yayın

2010 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri oldukça popüler bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram sosyal medya platformları arasında yeni bir trend ortaya çıkarmıştır. Kuruluşundan yaklaşık 2 yıl sonra dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook tarafından 1 milyar dolara sayın alınan şirketin kullanıcılara sunduğu ücretsiz kullanım seçenekleri uygulamanın popülerliğini arttırmıştır. Kullanıcılara çeşitli filtreler ile görsel paylaşma imkanı sunan platform 1 dakikalık video içerikleri de yayınlamayı mümkün kılan güncellemesi ile video platformlarının yükseliş trendinden pay elde etmeyi amaçlamıştır. Satıldığında 30 milyon kullanıcı sayısına sahip olan platform Facebook satın almasından sonra 4 yıl içerisinde kullanıcı sayısını 500 milyona yükseltmiştir.

Canlı Yayınlar ile İletişim Kurun

Instagram’da sosyal medya platformları Meerkat ile başlayan sonrasında Periscope ile devam eden canlı yayın uygulamalarının yarattığı popülerliğe karşı kayıtsız kalmayan ve kendi bünyesinde canlı yayın yapma olanağı sağlayan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Instagram’ın herhangi bir paralı üyeliği olmadığından dolayı canlı yayınlar üzerinden oluşturduğu bir gelir modeli bulunmamaktadır. Oldukça etkili bir reklam ağına sahip olan uygulamada bireysel hesaplar reklam alabilmekte ve bu sayede gelir elde edebilmektedir. Kendine has pazarlama ve gelir yöntemleri oluşan platforma özellikle kadın odaklı işletmeler için inanılmaz bir reklam ağı olarak öne çıkmaktadır. Farklı kitlelere hastag sistemi ile kolay bir şekilde ulaşmayı sağlayan Instagram genç, yaşlı, kadın, erkek fark etmeksizin herkesin etkin bir şekilde kullandığı bir platform olduğundan dolayı bu platformda canlı yayın yapmak kurumlar için prestij bireysel kullanıcılar için artan takipçi sayısı anlamına gelmektedir. İki tip kullanıcının canlı yayınlar ile elde ettiği ortak nokta ise gelir etmeleridir.

ProjeVideo ile İşinizi Canlandırın

Canlı yayın yapmak için gereken tüm teknik ekipmanlara sahip olan ProjeVideo ile sosyal medya platformlarının sağladığı yenilikçi fırsatları kaçırmazsınız. Sosyal medyayı yakından takip eden, trendlere kolay bir şekilde uyum sağlayan markalar kullanıcıların gözünde yenilikçi ve enerjik olarak değerlendirilmektedir. Bu algı ise takip edilen ve saygı duyulan bir işletme olmanızı sağladığından dolayı elde edilmesi gereken bir duygudur. Hedef kitlesi ile etkileyici bir iletişim kuran markaların başarısı herkes tarafından bilinmektedir. Sizler de işletmeniz ya da markanız için etkili bir iletişim stratejisi geliştirmek için yenilikçi uygulamaları ProjeVideo ile takip edebilirsiniz. Kaliteli ve profesyonel her işin hak ettiği değeri aldığı dijital dünyada işletmenizin hak ettiği ilgiyi almasını sağlayabilirsiniz.

Menü