KULAK BURUN BOĞAZ

Kulak Burun Boğaz

Kulak Burun Boğaz ya da sık duyulan adı ile KBB pek çok hastalığı konu alan bir uzmanlık dalıdır. KBB’nin konusu ve ilgi alanını bilmek doğru teşhis için zaman kaybı yaşanmasının engeller. Kulak, burun ve boğaz hastalıkları ile ilgilenen uzmanlık dalı tıbbi ve cerrahi müdahale yapabilmektedir. KBB 3 farklı alanda meydana gelen hastalıklarla ilgilenmektedir. İnsanların KBB’nin hangi hastalıklarla ilgilendiğini bilmesi ve bu alanda bilinçlenmesi önemlidir.

Doğru Tanı İçin Doğru İletişim

KBB hem konusu hem de hastalıkların yaygınlığı sebebiyle insanların en çok başvurduğu uzmanlıklardan birisidir. Ancak KBB’nin ilgi alanlarını bilmek hem hastalar hem de doktorlar açısından çok önemlidir. Bu noktada doktorların hastaları bilinçlendirmesi çok önemlidir. Örneğin baş dönmesi sorunu olan birisinin beyin cerrahisine gitmesi tek başına yeterli değildir. KBB’nin kulak hastalıkları arasında baş dönmesine yol açabilecek rahatsızlıklar vardır. Yapısal burun problemleri için estetik cerrahiye başvurmak yerine bir KBB uzmanı ile görüşmek de farklı bir bakış açısına sahip olmak için önemlidir. Konusu oldukça geniş olan KBB’nin doğru teşhis yapabilmesi için hastaların bilinçli olması da çok önemlidir. Doktor – hasta ilişkisini güçlendirmek, insanların hastalıklar ve tedaviler açısından daha bilinçli olmasını sağlamak için doktorların bilgi veren içerikler hazırlamaları çok önemlidir. Dönemsel olarak yaygınlaşan hastalıklar hakkında bilgi vermek, korunma yollarını anlatmak, semptomları tanıtmak ve neler yapılması gerektiği hakkında bilgilendirmede bulunmak doktorların hastaları ile daha sağlam temelleri olan bir ilişki kurmasını sağlamaktadır. Bu yüzden etkili bir iletişim ile birlikte insanlarla etkileşim sağlamak önemlidir. Bilinçli toplumların erken teşhis ve başarılı tedavilerde aldığı yol insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

ProjeVideo ile Doğru Adım

Sağlık sektöründe yapmış olduğu başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren ProjeVideo ile hem bireysel hem de kurumsal iletişiminizi güçlendirmek için farklı projeler yapabilirsiniz. Video içerikler ve canlı yayınlar doktorların ve kurumların potansiyel hasta ve danışanları ile iletişim kurmasının en etkili yolu olduğundan dolayı bu alanda adım atmamak büyük bir hatadır. Kaliteli ve profesyonel içerikler hazırlayarak insanlarla iletişim kurmak güçlü bağlar elde etmenizi sağlar. Sağlık alanında kurulan bağlar özellikle hastalar için çok önemlidir. Bir hastanın kendini güvende hissetmesi ve karşısındaki kuruma güvenmesi tedavi sürecinde de oldukça etkilidir. ProjeVideo sahip olduğu son teknolojiye sahip ekipmanları ve donanımlı ekibi ile her projenin etkili iletişim yöntemleri ile donatılmasını ve başarılı olmasını sağlamaktadır.

Menü