OKUL TANITIM

Okul Tanıtım

Reklam yöntemleri arasında bir adım öne çıkan video içeriklerin etkili olduğu bir alanda mekan tanıtımlarıdır. Mekan olarak tanıtılacak alan okul olduğunda ise çok farklı bir çalışma yapmak gerekmektedir. Okul tanıtım içeriklerinde okulun, eğitim kadrosunun, mevcut çalışanların, öğrenci kulüplerinin, laboratuvarların ve çalışma alanlarının hepsinin bir arada ahenkli bir şekilde yer alması önemlidir. Okul seçimi hem ebeveynler hem de öğrenciler için oldukça hayatidir. Bu yüzden kişilerin okul tercihi yaparken ince eleyip sık dokuduğu da bilinen bir gerçektir. Söz konusu eğitim olduğunda tercihte bulunmak ne kadar zorsa iyi bir tanıtım yapmak da o kadar zordur. Pek çok eğitim kurumu güçlü yanlarını öne çıkarak tanıtım materyalleri ile ebeveynlere ve öğrencilere ulaşmaya çalışmaktadır. Bu yüzden bir eğitim kurumu için kaliteli, gerçekleri şeffaf bir şekilde aktaran, iyi dili ve içeriği olan bir tanıtım materyali hazırlamak elzemdir. Okul tanıtımları kesinlikle hataya yer olmayan, hassas ve kaliteli olduğunda hızlı bir şekilde yaygınlaşan tanıtımlardır.

Hassasiyet ile Tercih Edilin

Geleceğe atılan adımlar arasında en önemli adımlardan birisi de doğru okul seçimidir. Okul seçiminde ebeveynler ve öğrenciler için çok fazla kriter bulunmaktadır. Ebeveynler eğitim kadrosuna, başarı düzeyine, sınıf ve çalışma alanlarının kalitesine bakarken öğrenciler arkadaş çevrelerinin gittiği okulları tercih ederken sosyal imkanlara öncelik tanımaktadır. Bu noktada bir okul tanıtımı hazırlarken çok yönlü olmak önemlidir. Her soru işaretine cevap veren spor salonlarından etüt odalarına kadar farklı alanların doğru bir şekilde tanıtılması önemlidir. Okul tanıtımlarında genel ilgi odaklarını başarılı bir şekilde sıralamak önemlidir. Tanıtımın kalitesi kadar akışı ve kurgusu da çok önemlidir. Bu nedenle profesyonel olarak tanıtım hazırlamak önemlidir.

ProjeVideo Farklı Projeler ile Yanınızda

Okul tanıtım videolarında öne çıkan iki konsept vardır. İlk konsept okulun fotoğraflarının çekilmesi ve bu fotoğrafların okul yöneticileri ile yapılan röportajlarla ya da hazırlanan özel anlatımlar ile birleştirilerek sunulmasıdır. ProjeVideo fotoğraf çekimleri ve kurgu için gereken çalışmaları başarılı bir şekilde ortaya çıkartarak etkileyici video içerikler hazırlanmasını sağlamaktadır. Okul tanıtımları için tercih edilen ikinci video konsepti ise okulun video ile tanıtılmasıdır. Bu tanıtımlar hazırlanırken yaşayan bir okul tanıtılabilir, mevcut öğrencilerin günlük rutinleri ile birlikte müstakbel öğrenciler ve öğrenci velileri okulun ortamına halim olabilir. Yaşayan bir okul yerine sezona hazırlanan bir okul da videolarda yer alabilir. Tercih edilen konsept ne olursa olsun ProjeVideo tüm prodüksiyon sürecini başarılı bir şekilde yöneterek ortaya başarılı işler çıkmasını sağlamaktadır.

Menü