ORTOPEDİ

Ortopedi

Kas ve iskelet sistemini ve bu sistemlerin sorunlarını inceleyen uzmanlık dalı olarak bilinen ortopedi öncelikli olarak doğuştan gelen fizyolojik sorunları inceleyen ve tedavi eden bilim dalıdır. Doğuştan gelen sakatlıkların yanı sıra kas ve iskelet sistemi ile ilgili sonradan oluşan sorunları da inceleyen ortopedi bilim dalı oldukça yoğun çalışan bir daldır. Ortopedi doğuştan veya gelişime bağlı olarak ortaya çıkan kalça çıkığı, çarpık bacak ya da bel eğriliği gibi sorunlarla ilgilenmektedir. Bunun yanında yaralanmalara bağlı sorunları da ele alan dal insan hayatı açısından çok önemlidir.

Ertelemeye İzin Vermeyin

Ortopedi doğuştan ya da gelişimsel sebeplerle meydana gelen bozukluklar ile daha kolay bir şekilde ilgilenirken bazı ciddi olaylara ne yazık ki müdahale edememektedir. Bunun nedeni halk arasında yaygın olan alternatif tedavi yöntemleridir. Ancak bu tedavi yöntemleri geri dönüşü olmayan fizyolojik sorunlara neden olabileceğinden dolayı insanların bu alanda bilinçlendirilmesi zorunludur. Spor yaralanmalarında ortaya çıkan burkulmalar, bağ yaralanmaları, iskelet sisteminde meydana gelen kırık ve çıkıklar kesinlikle hastane ortamında tedavi edilmelidir. Kol ve bacaklarda meydana gelen sinir sıkışmaları, kullanıma bağlı meydana gelen tünel sendromları veya tenisçi dirseği gibi oluşumlar da hastane ortamında ve doktor gözetiminde tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklardır. Bu tür sorunların halk arasında yaygınlaşan alternatif tedavi yöntemleri ile tedavi edilmesi mümkün değildir. Alternatif yöntemler tedaviden daha ziyade geri dönüşü zor olan ya da olmayan fiziksel sorunlara neden olabilir. Bu nedenle hekimler ve sağlık kurumları bu alanda halkı bilinçlendirici adımlar atmak zorundadır. Bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında iletişim odaklı bir süreç yönetmek önemlidir. Hazırlanan video içerikler ve yapılan canlı yayınlar ile doktor-hasta ilişkisini güçlendirmek ve arada güvenmek yaratmak esas olmalıdır.

ProjeVideo ile Yenilikçi Çözümler

İnsanların bilinçlenmesi ve daha sağlıklı bir hayat sürmeleri için yapılan çalışmaları destekleyen firmamız sağlık sektöründe yaptığı başarılı projeler ile öne çıkmaktadır. Deneyimli ekibi ve son teknolojiye sahip video prodüksiyon ekipmanları ile hizmet veren ProjeVideo kaliteli ve profesyonel içerik üretme konusunda uzmandır. İletişimin temellerinde yer alan kaliteli içeriklere sahip olmanız için çalışan ekibi ile hizmet veren firmamız sayesinde hastalarınız veya danışanlarınız ile daha etkili ve akılda kalıcı bir iletişim kurabilirsiniz. Sağlık alanında iletişimin öneminin farkında olan ProjeVideo sağladığı çözümler ve sunduğu imkanlarla bu farkındalığın herkese geçmesini sağlamaktadır. Her içerikte aynı özeni gösteren ve enerjiyle çalışan ProjeVideo sağlık alanında gösterdiği hassasiyeti ile de başarılı projeler sunmaktadır.

Menü