MOBİL OYUN

Mobil Oyun

Her geçen gün büyüyen bir pazar olan mobil oyun sektörü mobil cihazların yükselişi ile birlikte önlenemez yükselişini devam ettiriyor. 100 milyar doları aşan mobil oyun sektöründe hem yayıncı hem de reklamveren olarak yer almak mümkün oluyor. Mobil oyunlar üzerine yapılan çalışmalar hem firmalara hem de içerik üreticilerine fayda sağlıyor. İnternet platformları kullanıcıların içerik üretmesini sağlamak için büyük bütçeler ve farklı gelir modelleri de ortaya koyarken artık bir ürün üzerinden para kazanmamak zorlaşıyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur yapılan işin kalitesi olarak öne çıkıyor. Her gün üretilen milyonlarca içerik arasından sıyrılmak için özgün ve kaliteli işler ortaya koymak gerekiyor.

Mobil Oyun Sektöründe Doğan Fırsatlar

Mobil oyunlar özellikle oyun sektörü ile ortaya çıkan gelişmeler sayesinde sürekli güçlenerek ilerliyor. Dünyanın en büyük hacimli sektörleri arasında yer alan sinema sektörü ile yarış halinde olan oyun sektörünün bu ivmesi mobil oyun sektörüne de yansıyor. Mobil cihaz kullanımının her geçen gün daha yaygın hale gelmesi, internet erişiminin de mobile kayması ile mobil oyun videoları ve içerikleri de öne çıkıyor. Masa üstü internet erişimini geçmesi beklenen mobil internet erişimi son yapılan araştırmalarda masaüstü erişimi %51’lik oranı ile geride bırakıyor. Mobil oyunların trendi artarken bu alanda çalışmak isteyenler için farklı seçenekler ortaya çıkıyor. Mobil oyun yapmak, oyun yayınlamak ve oyunlarla ilgili içerikler üretmek bu alanda ortaya çıkan en önemli iş kolları arasında yer almaktadır. Bu alanların hepsinde kaliteli işler çıkarmak projelerin başarıya ulaşmasını sağlar.

ProjeVideo Mobil Oyun Alanında İhtiyacınız Olan Çözümleri Sunuyor

Mobil oyunlarla ilgili her türlü içerik ihtiyacını stüdyo ortamında profesyonel ekipmanları ve alanında uzman ekibi ile karşılayan ProjeVideo ile en kaliteli tanıtım içeriklerini elde edebilirsiniz. Mobil oyunlar için reklam ve tanıtım videoları hazırlayabilir ya da oyun içeriği hakkında farklı konseptlerde içerikler oluşturabilirsiniz. Dünyanın en çok kullanılan video platformlarında oyun içeriklerinin yayınlanması, oynanış videoları ve oyun çözümlerinin internet ortamında yer alması pazarlama açısından çok önemlidir. Mobil oyunlar üzerine içerik üretmek de en az oyunun pazarlaması kadar gelir getiren bir iş koludur. Sadece içerik üreticilerinin daha kaliteli işler çıkarması için destek veren ve gelir modeli sunan platformlar vardır. ProjeVideo içerik üreticisi ya da oyun sahiplerinin video ihtiyaçlarını karşılayarak dijital dünyada farkındalık yaratmalarını sağlamaktadır.

Menü